dlonie-paznokcie-ozdoby

Pyłki do zdobień i brokat to gorący trend w stylizacji paznokci. W zależności od sposobu aplikacji, uzyskamy różne efekty na paznokciach.

Wcieranie w utwardzony top

Wcieranie pyłku do zdobień w lepką warstwę dyspersyjną utwardzonego topu to najbardziej popularna technika aplikacji tego typu zdobień. W ten sposób można aplikować zarówno brokat jak i dużo drobniejsze pyłki typu efekt syrenki lub hologram. Pyłek aplikowany w ten sposób tworzy gładką powłokę przypominająca nieco łuskę. Dzieje się tak dlatego, że drobinki pyłku układają się gładko cieniutką warstwą i przyklejają do lepkiej dyspersji. Ten sposób zdobienia jest często wykorzystywany do podkreślania wzorów przestrzennych na przykład muszelki lub modnego ostatnio rogu jednorożca. Za pomocą miękkiego pędzelka można też wcierać w dyspersję kolorowe pyłki pigmentowe. Takie pyłki aplikowane delikatnie i z wyczuciem są idealne do tworzenia na paznokciach efektownej stylizacji ombre nails. Zdobienie wykonane na mokrą warstwę dyspersyjną należy zabezpieczyć jeszcze finalną warstwą top coatu.

Na mokro

żel do paznokci od evonailsPyłek i brokat można aplikować na mokry top bez utwardzania. W tym przypadku można wetrzeć pyłek lub brokat w mokry top i utwardzić, posypywać delikatnie poszczególne warstwy transparentnego lakieru by uzyskać przestrzenny efekt lub posypać mokry top pyłkiem i utwardzić bez wklepywania. Używając pierwszej techniki możemy uzyskać gładką zatopioną warstwę migoczącego pyłku lub pokusić się na tworzenie brokatowych lub pyłkowych wzorów. Posypując poszczególne warstwy transparentnego brokatu uzyskamy przestrzenny, niezwykle błyszczący efekt. Możemy do tego celu użyć też gotowego lakieru z brokatem lub na własną ręką zmieszać brokat z przeźroczystym lakierem lub topem. Ostatnia technika to posypywanie mokrego topu pyłkiem i utwardzanie bez wklepywania. W ten sposób uzyskamy niezwykle efektowne dekoracje jak np. efekt szronu czy posypki cukrowej. Najlepiej do tej techniki nadaje się top no wipe, który nie wymaga przecierania cleanerem po utwardzeniu. Takiej dekoracji nie zabezpieczamy też dodatkową warstwa topu po utwardzeniu, gdyż najważniejsza jest tu faktura. W ten sam sposób można aplikować też dekoracje specjalne jak bulion albo pyłek flokowy. Warto wiedzieć, że tak nałożone dekoracje mają niższą trwałość niż te zabezpieczone topem, więc warto je wybierać tylko na specjalne okazje – z upływem czasu przestrzenne stylizacje mogą się wycierać i niszczyć.

Na utwardzony top no wipe

Top no wipe to taki, który po utwardzeniu nie tworzy lepkiej warstwy dyspersyjnej. Co za tym idzie, nie wymaga wycierania cleanerem. Taki top to idealny podkład to położenia najdrobniejszych pyłków typu metal, lustro czy chrom. Pyłki takie wciera się za pomocą pacynki do cieni do powiek tworząc na paznokciu idealnie gładką taflę, przypominającą gładkie lustro. Po dokładnym wtarciu pyłku, stylizację trzeba zabezpieczyć warstwą topu, pamiętając o niezwykle dokładnym zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia, gdyż płytka pokryta pyłkiem ma odrobinę gorszą przyczepność od tej po prostu pomalowanej lakierem.

 

Sprawdź promocje na produkty do grilla na https://www.albertfresh.pl/do-grilla.html