Nie od dziś wiadomo, że dobry fryzjer jest na wagę złota. Zdecydowana większość kobiet i mężczyzn jest wierna fryzjerowi, który ma odpowiednie umiejętności i korzystne ceny. Zdarza się jednak, że fryzjer wyprowadza się z miasta albo przechodzi na emeryturę i wówczas trzeba szukać nowego eksperta od stylizacji fryzur. W jaki sposób znaleźć doświadczonego fryzjera w Pszczynie i okolicach? Jakie cechy świadczą o kunszcie fryzjera?

Profesjonalny fryzjer, czyli jaki?

W Polsce funkcjonują tysiące salonów fryzjerskich, ale tylko część z nich może się poszczycić odpowiednią renomą. Jak znaleźć fryzjera, który potrafi wsłuchać się w oczekiwania klienta i zamienić jego wizję w rzeczywistą fryzurę? Możliwości jest kilka:

  • szukanie fryzjera z polecenia – można zasięgnąć informacji wśród znajomych czy rodziny, pytając, czy są w stanie polecić dobrego specjalistę z tej dziedziny
  • porównanie wiodących salonów ze sobą – można przejść się po kilku salonach i po prostu porozmawiać na miejscu z fryzjerami, zadając przy okazji kilka pytań o ceny, terminy i kosmetyki, na których dany salon pracuje. Decyzję można wówczas podjąć, kierując się tym, który fryzjer wypadł w rozmowie najbardziej profesjonalnie i sprawił najlepsze pierwsze wrażenie
  • sprawdzenie opinii w Internecie – można też zweryfikować, jaką renomą cieszą się poszczególne salony. Taką możliwość daje Internet, gdzie klienci oceniają usługi lokalnych fachowców, w tym tych, których branżą jest fryzjerstwo.

Dobry fryzjer to przede wszystkim taki, który słucha uwag i potrzeb klienta, jest otwarty na sugestie, ale i sam potrafi coś doradzić, gdy klient sobie tego życzy. Renomowany salon oczywiście pracuje na profesjonalnych kosmetykach fryzjerskich i korzysta ze specjalistycznych urządzeń ułatwiających zabiegi, takich jak wysokiej klasy suszarki, lokówki, prostownice, infrazony czy sauny do włosów.

Jak zweryfikować opinie o salonie?

Chcąc sprawdzić, co inni klienci myślą o danym salonie, najlepiej jest poczytać opinie dostępne na fanpage’u firmy na FB lub w wizytówce Google. Jak trafić na tę drugą? Jeśli salon jest z Pszczyny, wówczas najlepiej jest wpisać w Google „salon fryzjerski Pszczyna” i wyszukać na liście wyświetlonych obiektów ten właściwy. Wizytówki Google wyposażone w oceny klientów znajdują się zwykle nad wynikami organicznymi wyszukiwarki, a pod mapą miasta. Jeśli salon posiada już jakieś opinie, obok jego nazwy i danych adresowych wyświetli się ocena wyrażona gwiazdkami, a także liczba opinii. Wystarczy kliknąć w tę pozycję, by zyskać dostęp do komentarzy na temat salonu. Można też pozostawić własną ocenę po wykonanej usłudze, co będzie bardzo przydatne dla przyszłych klientów salonu.