czerwone-paznokcie-manicure

Manicure tytanowy jest nowością na polskim rynku. Początkowo został zawojowany przez tipsy, potem przez manicure hybrydowy. Ten tytanowy pojawił się pierwszy raz w 1996 r. w USA, ale do Polski dotarł dopiero niedawno. Jest bardzo szybki do wykonania i charakteryzuje się długą trwałością. Utrzymuje się nawet do 6 tygodni! Wykonywanie go jest prostsze niż np. manicure’u hybrydowego oraz bezpieczniejsze, ponieważ nie używa się w nim lamp utwardzających UV, które emitują szkodliwe dla zdrowia, nienaturalne światło.

Dodatkową zaletą jest to, że bezbarwny tytan na paznokciach można malować, dzięki czemu mamy możliwości zmieniania koloru naszych paznokci, dopasowując je do każdej stylizacji, czy nastroju.

Jak wykonuje się manicure tytanowy?

W manicurze tytanowym wykorzystywana jest baza, utwardzacz i top. Wszystko nakładane jest przez kosmetyczkę po uprzednim odsunięciu skórek i opiłowaniu paznokcia. Potem paznokcie macza się w pojemniczku z kolorowym pudrem, który docelowo zostanie nałożony na paznokcie.

Paznokcie jeszcze raz opiłowuje się, żeby zebrać nadmiar pudru i wyrównać płytkę. Nasz manicure jest gotowy! Całość zabiegu trwa około 45 minut. Mamy ogromny wybór koloru pudru, około 300 kolorów w różnych tonacjach i odcieniach. Istnieją także pudry w brokatem, które pięknie się mienią i są idealne na stylizacje świąteczne i karnawałowe.

Manicure tytanowy i jego zalety

  • Jego wykonanie nie trwa dłużej niż 45 minut, ponieważ nie wykorzystuje się do niego lampy UV
  • Nie ma ryzyka wystąpienia późniejszych problemów ze skórą w okolicach paznokci, ponieważ nie stosuje się światła z lampy UV,
  • Jest bardzo trwały (około 4 do 6 tygodni)
  • Powłoka tytanowa wzmacnia paznokcie, ponieważ w swoim składzie zawiera wapń, tytan i witaminę E, przez co płytka paznokcia nie niszczy się i jest po zabiegu bardzo twarda i odporna na wszelkie zniszczenia
  • Puder używany do manicure’u tytanowego zawiera w sobie witaminy, które wzmacniają paznokcie
  • Paznokcie nie muszą być mocno spiłowane, dlatego możliwe jest pozostawienie naturalnej ich grubości
  • Istnieje możliwość przedłużenia paznokci na szablonie
  • Skład produktów jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia paznokci

Manicure tytanowy jest bezpieczny dla naszej skóry, ponieważ do jego wykonania nie używa się niebezpiecznego promieniowania z lamp UV. Taki typ zdobienia paznokci, ogranicza również ryzyko związane ze zniszczeniem stanów paznokci, gdyż nie konieczne jest głębokie piłowanie ich płytki. Dodatkowym plusem jest fakt, iż kolorowy puder, który nanosi się na wierzch paznokci, zawiera w swym składzie mnóstwo witamin, które wspierają ich kondycję. Właśnie z tych powodów, manicure tytanowy staje się konkurencją dla popularnego manicure’u hybrydowego.

Sprawdź:

  1. Toniki do twarzy – https://organicseries.pl/kategoria-produktu/twarz/tonizacja-twarz/toniki-do-twarzy/
  2. Kosmetyki – https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/