krem-do-rak

Zadbane dłonie i paznokcie to marzenie każdej kobiety i coraz większej ilości mężczyzn. Pracownicy sektora usług, prowadzący kontakty z klientem stawiają na prezencję, efektem czego są odwiedziny zarówno męskiej, jak i damskiej części w gabinetach kosmetycznych, w celu profesjonalnego zadbania o elegancki wygląd swoich dłoni. Na szczęście również mężczyźni zerwali ze stereotypem wizyty u kosmetyczki jako domeny kobiet i sami zaczęli coraz częściej korzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie. Osoby coraz częściej korzystające z zabiegów kosmetycznych dotyczących dłoni, mogą z powodzeniem kontynuować je w domowym zaciszu. Sprawdźmy, jak możemy pomóc naszym dłoniom we własnym domu.

Manicure w domu- warto?

Regularny manikiur jest podstawą ładnie i zdrowo wyglądających paznokci. Zabieg ten wykonuje się w zależności od indywidualnych potrzeb, przyjmuje się powtarzanie zabiegu średnio raz na tydzień. Do tego zabiegu potrzebne nam jest kilka podstawowych urządzeń, takich jak cążki do usuwania skórek, pilnik i polerka do paznokci, waciki i odżywka. Mówiąc o odżywce, najlepiej jest zainwestować w kosmetyk odpowiadający potrzebom naszych paznokci, koniecznie wzbogacony w witaminy przyjazne naszym paznokciom. Mówiąc o regularnym manikiurze, nie można zapomnieć również o malowaniu czy zdobieniu paznokci. Lampy do paznokci hybrydowych i inne akcesoria są obecnie tak popularne, że kupić je może każdy na własny użytek. Wystarczy trochę wprawy i wyobraźnia do tworzenia ciekawych wzorów na paznokciach, a wówczas zyskamy oryginalny manikiur. Wówczas potrzebne przedmioty będą uzależnione od rodzaju manikiuru, który będziemy chciały wykonywać.

Zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie w domu

Nie sposób pominąć również zabiegów pielęgnujących dłonie i paznokcie, które również można samodzielnie wykonać we własnym domu. Takich zabiegów jest całkiem sporo, a część z nich zostawia widoczne ślady już po pierwszym wykonaniu. Do tych zabiegów należy zaliczyć przede wszystkim okłady, maski i kąpiele, stworzone specjalnie z myślą o suchych, zniszczonych dłoniach. Pierwszą, najpopularniejszą z nich jest kąpiel w oliwie z oliwek. Do tego zabiegu wystarczy oliwa oraz naczynie, w którym swobodnie zamoczymy dłonie. Zabieg zawdzięcza swoją popularność łatwością wykonania oraz widocznymi efektami już po pierwszym zabiegu. Kąpiel w ciepłej oliwie można wykonywać dowolną ilość razy, z dowolną częstotliwością. Innym sposobem na uzyskanie gładkich dłoni jest okład z siemienia lnianego. Do wykonania tego zabiegu można wykorzystać oprócz samego siemienia także folię aluminiową, która utrzyma wyższą temperaturę i sprawi, że dłonie zyskają gładkość.

Chcąc rozjaśnić przebarwienia na dłoniach, powstałe wskutek styczności z żywnością czy lakierów do paznokci z ciemnym pigmentem, należy wykorzystać sok z cytryny, który ma właściwości rozjaśniające. Zresztą sok z cytryny jest jednym ze składników masek do dłoni, wykonywanych w domu. Często osoby narażające swoje dłonie na działanie czynników atmosferycznych czy chociażby środków chemicznych samodzielnie wykonują maseczki regenerujące dłonie.

Istnieje sporo gotowych maseczek do dłoni w sklepach, jednak można ją również wykonać samodzielnie w domu, ze składników, które często mamy w swoich lodówkach. Do własnoręcznie wykonywanych maseczek najczęściej wykorzystuje się oprócz wspomnianej oliwy także miód, jogurt czy właśnie cytrynę. Mówiąc o domowych zabiegach na dłonie nie sposób pominąć także zabiegu parafinowego.

Sama parafina jest składnikiem często wykorzystywanym także w gabinetach kosmetycznych, więc z powodzeniem można wykorzystać ją również w warunkach domowych. Parafinę najczęściej wykorzystuje się w formie kąpieli na dłonie i posiada ona podobne działanie, jak kąpiel z oliwy.

Naturalna pielęgnacja skóry dłoni

Fakt faktem, dłonie są ważną częścią naszego ciała. Dzięki popularności różnego rodzaju manikiurów ludzie chętniej zaczęli dbać o całe dłonie, dzięki czemu dużo popularniejsze stały się wszystkie zabiegi związane nie tylko z samymi paznokciami, ale również całymi dłońmi. Na szczęście oprócz samych zabiegów dostępnych w salonach kosmetycznych istnieje dużo sprawdzonych kosmetyków, które można wykorzystać samodzielnie w domu. Wśród nich znaleźć można kremy, maski, okłady, zabiegi i peelingi do dłoni, które można samodzielnie wykorzystać we własnym domu. Pozwala to oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas na wykonanie samego zabiegu. Decydując się na manikiur nie wolno zapominać o zabiegu na całe dłonie.

Wykonując w domu zabiegi na dłonie i paznokcie można wykorzystać domowe sprawdzone sposoby na nawilżenie i regenerację dłoni i paznokci. Domowe sposoby na dbałość o dłonie znane są od pokoleń, stosowane były przez nasze mamy i babcie. Co ważne, do domowych zabiegów wykorzystywane są domowe, łatwo dostępne składniki, dzięki czemu same domowe zabiegi można z łatwością wykonać. Inspiracją do tego typu zabiegów oprócz poprzednich pokoleń jest również Internet. Coraz więcej amatorek kosmetycznych zabiegów wraca do sposobów pielęgnacji stosowanych przez poprzednie pokolenia, a o jakości zabiegów wykonywanych w domu świadczy ich częste wykonywanie.

Polecamy także: https://drwinczakiewicz.pl/zaawansowane-technologie-high-tech/