Branża fryzjerska w naszym kraju zawsze była mocno zróżnicowana. I te różnice przejawiają się w każdym aspekcie, wyposażeniu salonów, wyglądzie wnętrza, cenach za usługę, jakości produktów stosowanych do realizacji usługi. Nie zawsze te zewnętrzne cechy muszą świadczyć o umiejętnościach zawodowych fryzjera, ale z pewnością mają wpływ na nasze wybory.

Nowoczesny salon fryzjerski, czyli jaki?

Nowoczesny salon fryzjerski musi charakteryzować się wysoką jakością usługi, również w rozumieniu umiejętności zawodowych. Fryzjer Pszczyna to dobry przykład opisujący tę cechę. Uwolnienie zawodu fryzjera spowodowało zmniejszenie nadzoru nad kształceniem fryzjerów. W przypadku damskiego czesania weryfikatorem umiejętności są wszelkiego rodzaju upięcia włosów, koki, skomplikowane fryzury okazjonalne. W nowoczesnym, o wysokim standardzie salonie fryzjerskim każdy pracownik musi posiadać najwyższe umiejętności, takie które sprawią, że klient będzie wielokrotnie do niego powracał.

Mobilne aplikacje łączą z klientem

Rozwój technologii sprawia, że klient otrzymuje narzędzia do kontaktu z salonem fryzjerskim. Jest nim strona internetowa, poprzez którą może zdalnie umówić się na wizytę. Na stronie klient salonu otrzymuje możliwość wyboru usługi, czasem wyboru ulubionego fryzjera i może w każdej chwili zmienić czy odwołać wizytę. Mobilne aplikacje umożliwiają natomiast wysyłanie smsa przypominającego o wizycie, dzięki czemu można mieć pewność, że klient nie zapomni o umówionym terminie. W ten sposób zwiększa się również prawdopodobieństwo, że w razie konieczności odwołania wizyty, klient na pewno tego dokona.

Wyposażenie salonu i produkty fryzjerskie

Niezwykle istotną cechą salonu fryzjerskiego, ważnym kryterium wyboru jest wyposażenie i rodzaj produktów używanych w danym salonie. Nowoczesne urządzenia, sprawne przyrządy, różnorodność, która umożliwia realizację nawet najbardziej wymagającej usługi. Klienci muszą mieć poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że wszelkie przyrządy są bezpieczne dla włosów, to samo dotyczy kosmetyków. Powinny być wysokiej jakości i sprawić, że włosy będą wyglądać wyjątkowo nawet po kilku myciach, już w domu.

Duże znaczenie w ocenie salonu fryzjerskiego ma sam wystrój i estetyka pomieszczenia oraz bezwzględna czystość i porządek. Salon powinien wyglądać profesjonalnie, ale i przytulnie. Ogromna ilość produktów fryzjerskich powinna mieć swoje stałe miejsce. Klient musi mieć poczucie, że jest w dobrych rękach, czuć się komfortowo i bezpiecznie, za każdym razem, gdy odwiedza swój ulubiony salon.